Mobirise website builder

Kamča

Realizuje většinu společných nápadů. Jejími šikovnými rukami prošlo už nějaké to kilo hlíny, protože s radostí modeluje už od dětství.
Keramické výrobky obsahují zvláštní kouzlo, které jim dodává patinováním. Často jsou její dílka obohacena o přírodní motivy, květiny a květinové vzory. Keramika pak dýchá přírodou, působí svěže, moderně a optimisticky.

Kdy jsi začala s keramikou

Modelovat jsem začala už jako malá. Nejprve to bylo z plastelíny, moduritu nebo slaného těsta. S hlínou jsem se setkala až na základní škole, kde jsem začala navštěvovat kroužek keramiky. Tvoření z hlíny mě moc bavilo a další možnost pracovat s tímto materiálem jsem měla i na střední škole. Nejvíce uspokojí člověka až to, když si pořídí svou vlastní pec a může modelovat, jak se mu zachce.

Co tě na keramice nejvíc baví

Hlína je úžasný materiál a člověk z ní může vymodelovat prakticky cokoliv. Asi nejvíc mě na keramice baví možnost mrsknout s hlínou o stůl, když se člověku něco nepovede, udělat hrudku a začít znovu.
Další úžasný pocit lze zažít díky keramice pokaždé, když vyskládáte do pece výrobky k výpalu a těšíte se, jak budou vypadat potom, co je po výpalu vyndáte. V peci vás pak čeká překvapení, materiál se stane neuvěřitelně pevným, barvy změní svou podobu a z kusu hlíny vznikne krásný výtvor dělající radost a ozdobou bytu.

Kde čerpáš inspiraci

Inspirace je všude kolem nás, jen člověk musí chodit s otevřenýma očima. Velkou inspirací byl pro mě můj dědeček, sice se nevěnoval keramice, ale umění mu nebylo cizí. Pod jeho rukama mu vzniklo mnoho krásných děl. Líbil se mi jeho přístup, bavilo ho malování a focení, zkoušel i vyřezávat nebo tvořit z plechu, všemu se věnoval ve volném čase.
Rodina ho v jeho zájmu nepodporovala, z výtvarné výchovy měl dokonce 4, přesto to nevzdal a šel za svým snem. Největším zadostiučiněním mu bylo, když jednoho dne přišel dědečkův učitel výtvarky, a chtěl si od svého žáčka čtyřkaře koupit jeho obraz...
Některá setkání v životě jsou příliš krátká, ale přesto vás ovlivní a jsou pro vás inspirací na celý život. Konečně můžu jít za svým snem. Ať už se moje keramika bude líbit nebo ne, dělám to, co mě baví. Mám ji ráda a těší mě, když nějaký můj výrobek udělá radost i někomu jinému.