Mobirise website builder

Tom

Práce s keramikou pro něj znamená chvíle, kdy může vypnout hlavu a zaměstnat ruce. Přestože se neustále učí, snaží se přijít s novými technologickými postupy. Motivy tak vznikají za pomocí designování v CADu a následným 3D tiskem šablon. Nejvíce jej ale baví odlévání do forem a především poskakování kolem keramické pece, se kterou se sžil jako zkušený pekelník s novým kotlem.

Kdy jsi začal s keramikou

Poprvé jsem keramickou hlínu držel v rukách na jednom kreativním táboře někdy ke konci základní školy. Šlo ale spíš o takové přičichnutí a ušpinění od hlíny. Za hodinu jsem tehdy stihl udělat dutou kouli a miniaturu záchodové mísy, obojí mělo sloužit jako "vkusný" stojánek na tužky. Kde je těmto výrobkům dnes konec, netuším, tvořit jsem v podstatě začal někdy před rokem, kdy jsem došel za Kamčou s báječným nápadem koupit keramickou pec. Naše okolí z toho má radost dodnes.

Co tě na keramice nejvíc baví

Modelování to popravdě moc nebude, nemám zatím ten správný grif jako Kamča. Problém mi ovšem nedělá odlévání do forem, výroba razítek a vůbec prototypování návrhů. Na keramické hlíně mě uchvátila úžasná možnost jednoduše napravovat chyby, převedeno do řeči ajťáka CTRL + Z.

Kde čerpáš inspiraci

Určitě jste si všimli, že keramika je hodně "holčičí záležitostí", samé květinky, mističky, hrnečky, vodníci, ptáčci, to mi opravdu nesedí.
Snažím se o  vytvoření série výrobků, které na webech typu Fler snad zatím nenajdete. Inspiraci hledám na Pinterestu, Deviantartu, Boredpanda a dalších zahraničních webech. Obrovský respekt ale cítím k československým a polským designérům keramiky a porcelánu v bruselském stylu.